Naujiena: trinkelių siūlių užpildo (atsijų) kietiklis

Trinkelių siūlių užpildo (atsijų) kietiklis užtikrins jūsų grindinio funkcionalumą ir išvaizdą. Kietiklio pagalba tarp trinkelių esančios siūlės sukietės, taps atsparios šalčio, karščio ir druskų poveikiui, o taip pat laidžios vandeniui. Su kietikliu jūs iki minimumo sumažinsite nepageidaujamų augalų (piktžolių) ir vabzdžių atsiradimo tarp trinkelių riziką, o tvirtas ir stabilus grindinio paviršius taps atsparus išoriniams atmosferos ir mechaniniams poveikiams (lietui, ledui, automobilių judėjimui).

Naudokite siūlių kietiklį kartu su biriomis atsijomis. Gerai sumaišykite šiuos du komponentus tarpusavyje ir užbėrę ant grindinio užpilkite (prišluokite) tarpus (siūles) tarp trinkelių. Siūlių kietiklis prailgins jūsų kiemo važiuojamos dalies, takelių ar kito trinkelėmis grįsto paviršiaus tarnavimo laiką.

Panaudojimo sritis

Grindinio siūlių kietiklis kartu su atsijomis suformuoja kietą, atsparią šalčio, karščio, druskų poveikiui, o taip pat nepralaidžią vandeniui siūlę tarp betoninių, klinkerinių trinkelių, šaligatvio plytelių, granito akmenų ir kitų lauko ir vidaus sąlygomis tinkamų naudoti produktų. Formuoti siūles galima lengvojo ir vidutinio transporto eksploatavimo vietose. Mišiniu rekomenduojama užpildyti tarpus (siūles), kurių plotis yra 7– mm, o minimalus siūlės gylis – 30 mm.

Paruošimo būdas

Sumaišykite 1 litrą priemonės su 30 kg atsijų. Intensyvaus maišymo trukmė – 3 minutės. Maišymui geriausiai tinka elektrinis prietaisas (drėlė) su maišymui skirtu antgaliu.

Paruoštą mišinį tolygiai išberkite ant tvarkomo paviršiaus. Prišluokite mišinį taip, kad tarpai kuo labiau prisipildytų. Pakartokite procedūrą keletą kartų, kol užpildas į tarpus nebekris, o siūlė užsipildys pilnai ir bus viename lygyje su esamu grindiniu. Užpildo perteklių švariai nušluokite nuo paviršiaus.

Naudojimui paruoštas (sumaišytas) mišinys turi būti sunaudotas per 30 minučių. Tarpai (siūlės), kuriuos norite užpildyti, turi būti visiškai sausi. Darbo metu ir mažiausiai 16 valandų po siūlių užpildymo, ant paruošto paviršiaus negali patekti drėgmės (lietaus, rasos ir t. t.). Prieš pradedant darbus būtina turėti polietileno plėvelę ar kitas priemones, kurios padėtų apsaugoti paviršių, jei darbo metu staiga pradėtų lyti.

Atkreipkite dėmesį, kad prieš pradedant siūlių užpildymą, trinkelių pagrindas turi būti gerai paruoštas, trinkelės tvirtai ir stabiliai išklotos, o visas paviršius gerai sutankintas specialia vibro plokšte. Taip pat labai svarbu, kad aplink visą grindinio perimetrą / kraštus būtų įrengti betoniniai ar plastikiniai bortai, arba danga sutvirtinama kitais būdais. Jei po siūlių užpildymo ir visiško mišinio sukietėjimo atsirado nenumatytų grindinio nusėdimų ar kitų nenumatytų veiksnių, tai siūlės gali įtrūkti ir prarasti savo funkcionalumą.

Temperatūra

Darbus rekomenduojama atlikti esant temperatūrai nuo +5 iki + 30 laipsnių . Santykinė oro drėgmė turėtų būti ne daugiau kaip 85 procentai.

Saugumas

Prieš pradedant darbus su užpildo (atsijų) kietikliu, būtina apsirūpinti apsaugos priemonėmis: apsauginiais akiniais ir guminėmis pirštinėmis.

Laikymo sąlygos

Siūlių kietiklį būtina laikyti originalioje uždaroje pakuotėje vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamoje vietoje. Kietiklio galiojimo laikas – 5 metai nuo pagaminimo (žr. ant pakuotės dugno), jeigu užtikrinamos tam tinkamos sąlygos, t. y. laikomas sausoje ir vėsioje vietoje, vengiant tiesioginių saulės spindulių.

Prieš pradedant naudoti siūlių kietiklį, svarbu užtikrinti, kad kietiklis įgautų kambario temperatūrą. Atidarius pakuotę ir panaudojus ne visą joje esamą kiekį, ji turi būti sandariai uždaroma, kad nepatektų oro. Praimtos pakuotės turinys turi būti sunaudojamas kaip įmanoma greičiau.

Kiekis pakuotėje – 1 litras.

Santykis: 1 litrą kietiklio sumaišyti su 30 kg atsijų.

Išeiga: 5–15 kg paruošto mišinio /1 m2 (priklauso nuo norimo užpildyti tarpo dydžio).

Atsparumas gniuždymui (stipris) –16 Mpa.

Dalinis sukietėjimas: 4 val., kai oro temperatūra +20 C.

Pilnas sukietėjimas: 48 val., kai oro temperatūra +20 C.

Produkto sudėtis: vienakomponentis rišiklis, pagamintas poliolefino pagrindu.