Meniu
Krepšelis

Techninis kalcio chloridas, 94-98 proc. (1 tona)

Techninis kalcio chloridas, 94-98 proc.  (1 tona)
Techninis kalcio chloridas, 94-98 proc.  (1 tona)
Populiariausias! Išankstinis užsakymas
Techninis kalcio chloridas, 94-98 proc.  (1 tona)
Techninis kalcio chloridas, 94-98 proc.  (1 tona)
Techninis kalcio chloridas, 94-98 proc. (1 tona)
961,95€
Be PVM: 795,00€
  • Kiekis: Išankstinis užsakymas
  • Svoris: 1,000.00kg

Produkcija fasuota didmaišyje ant paletės. 

Kilmės šalis: Egiptas.

Apie produktą

Medžiaga skirta slidžioms dangoms barstyti žiemos metu arba vasarą žvyrkelių dulkėtumui mažinti. Medžiagą sudaro baltos spalvos granulės. Gerai traukianti drėgmę medžiaga, tirpdama vandenyje išskiria šilumą. Mažiau veikia betono dangas nei natrio chloridas.

Sandėliuoti tik sandariai uždarytoje gamintojo pakuotėje, sausoje, vėsioje ir gerai vėdinamoje vietoje. Naudoti rankų apsaugos priemones – gumines pirštines.

Žvyrkelių dulkėtumui mažinti

Kalcio chloridas (CaCl2) – bene dažniausiai Lietuvoje naudojama priemonė žvyrkelių dulkėjimui mažinti. Dėl gebėjimo absorbuoti iš aplinkos vandenį įvairiose temperatūrose, kalcio chloridas efektyviai veikia esant ir aukštam, ir žemam santykiniam oro drėgniui, gerina eismo sąlygas net vykstant intensyviam automobilių  eismui.

Absorbuoti iš oro vandens garai žvyro dangoje, apdorotoje kalcio chloridu, kondensuojasi, drėkina ją. Žvyro dangoje sudrėkusios smulkiosios dalelės didina tūrį, mažina žvyro dangos poringumą, įgauna rišamųjų savybių, stabilizuoja dangą, neišdulka. Dėvintis žvyro dangai atsiradusios smulkiosios dalelės, veikiamos kalcio chlorido, taip pat greitai sudrėksta ir beveik nepadidina dulkėjimo.

Žvyro dangų dulkėjimui mažinti gali būti naudojamos dvi kalcio chlorido rūšys: viena jų, kai granulėse kalcio chlorido yra 77 proc. ir antroji, kai šios druskos granulėse yra ne mažiau kaip 94 proc.  

Kalcio chloridu apdorotos žvyro dangos dulkėjimas, jeigu apdorojimas vykdomas griežtai laikantis technologinių reikalavimų, nustatytų Lietuvos automobilių kelių direkcijos, sumažėja 70–90 proc. Dulkėjimo mažinimo efektas kinta bėgant laikui: po 3 mėnesių veikimo rezultatas sumažėja maždaug ketvirtadaliu, o po 5 mėnesių – beveik 2 kartus. Žvyro dangos apdorojimas dulkėjimą mažinančiais reagentais vasarą pasitarnauja ir žiemos metu – greičiau ištirpsta sniego ir ledo danga.

Kalcio chloridas gali būti įterpiamas į žvyro dangą kristalų pavidalu (sausas). Kitas naudojimo būdas –  paskleisti medžiagą tirpalo pavidalu, išpurškiant paruoštą tirpalą laistymo mašina. Laistyti naudojamo druskos tirpalo koncentracija turi būti ne mažesnė kaip 20 procentų, bet ne didesnė nei 41 proc. Tirpalas ruošiamas ištirpinant reikalingą kalcio chlorido kiekį vandenyje.

Žvyrkelių atkarpose, kur kelių priežiūros įmonės dulkėjimą mažinančių darbų nevykdo, šias medžiagas gali paskleisti ir patys gyventojai.  Žvyrkelio danga turėtų būti palaistoma, pašiaušiama elementariai ją pajudinus grėbliu. Tada beriamos dulkėjimą mažinančios medžiagos, jos grėbliu ar kitu įrankiu permaišomos su žvyro dangos viršutiniu sluoksniu. Neturint pakankamai pajėgumų, bent dviem mėnesiams dulkėjimą galima sumažinti sausą kalcio chloridą paskleidus ant kelio dangos. Reagentai pasiims drėgmę iš aplinkos ir bent tam tikrą šiltojo sezono dalį neleis susidaryti dulkių debesiui. 

Kalcio chlorido ir kitų dulkėjimą mažinančių medžiagų normos 1 kvadratiniam metrui priklauso nuo žvyrkelio dangos būklės, aplinkos sąlygų, eismo intensyvumo. Vidutiniškai 1 kvadratiniam metrui kelio su žvyro danga pakanka 200 g CaCal2, kai jo koncentracija siekia 94 procentus. 

Žvyro dangų dulkėjimui mažinti gali būti naudojamas ir kalcio chlorido bei natrio chlorido mišinys.  Kalcio chloridas sulaiko dulkes, o natrio chloridas, kuris yra pigesnis, geriau stabilizuoja žvyro dangą. Panaudojus kalcio chlorido ir natrio chlorido mišinį, paruoštą santykiu 4:1, medžiagų kaina sumažėja apie 20 procentų, o reagentų poveikis – nežymiai. 

Atliekant darbus, susijusius su kalcio chlorido ir kitų druskų naudojimu, būtina naudoti individualias apsaugos priemones: guminius batus, pirštines, impregnuotus specialios paskirties drabužius ir veido apsaugos priemones. 

Žiemos sezonu

Slidžiai kelio dangai apdoroti kalcio chloridas (CaCl2) gali būti naudojamas ir skystas. Medžiagos koncentracija tirpale turėtų siekti 32–37 procentus. Esant žemesnei kaip –17 laipsnių oro temperatūrai rekomenduojama naudoti sausą kalcio chloridą.

Kelių priežiūrai žiemą gali būtį naudojamas natrio chlorido (NaCl) ir kalcio chlorido (CaCl2) mišinys. Tai efektyvi medžiaga esant žemai oro temperatūrai, nes CaCl2 žemina mišinio užšalimo temperatūrą. Mišinio proporcijos gali būti 92:8 (NaCl:CaCl2) arba 88:12 (NaCl:CaCl2).

Veikimo temperatūra – iki –35 laipsnių šalčio.

Parašyti įvertinimą

Pastaba: Įvestas tekstas nebus išverstas.
Blogas Geras
Captcha
Akmenukų spalvos kompiuterio ekrane gali skirtis nuo realių spalvų. Produktai fotografuojami šlapi ir sausi, siekiant pateikti kaip galima tikroviškesnį atspalvį.