Pamatų tipai

Statinio pamatas – statinio dalis, kuri perima apkrovas, perduoda ir paskirsto jas į pagrindą. Pamatai –  viena svarbiausių statinio konstrukcijų, nes nuo jų priklauso statinio ilgaamžiškumas, šilumos ir vandens izoliacija bei estetinis vaizdas. Neteisingai parinktas pamato tipas, esant silpniems gruntams, gali nulemti netolygius pamato ir kartu viso statinio nusėdimus, kas susilpnina statinį, gali sukelti jo griūtį.

Populiariausi ir Lietuvos klimato sąlygoms geriausiai pritaikomi trys pamatų tipai: juostiniai, poliniai ir plokštuminiai. Polinius pamatus tikslinga rinktis, kai stiprus gruntas slūgso giliai. Polinių pamatų įrengimas yra pigesnis už juostinių, taip pat kai kuriais atvejais tai yra vienintelis pamatų tipas, leidžiantis konkrečiame sklype apskritai statyti statinį.  Sraigtiniai pamatai priklauso būtent polinių pamatų grupei.

Sraigtinių pamatų privalumai

Sraigtiniai pamatai (sraigtiniai poliai) – protingas pamatų įrengimo sprendimas, leidžiantis atsisakyti brangių ir sudėtingų, darkančių aplinką kasybos darbų. Montuojant sertifikuotus vokiškus sraigtinius pamatus (sraigtinius polius), nereikia naudoti betono, armatūros, nereikia gręžti ar kasti grunto.

Sraigtinių pamatų (sraigtinių polių) įrengimo principas, kaip teigia specialistai, yra analogiškas medsraigčio įsukimui. Sraigtinis polis įgręžiamas į gruntą, veikiant jį 4700–15000 Nm jėga sukimo momentu. Įgręžiamas sukimo būdu, o ne įkalamas, kaip kaltiniai poliai. Būtent dėl šio veiksmo sraigtinis pamatas tvirtai įsispraudžia į gruntą, jo neišjudindamas.

Polinių pamatų veikimo principas yra rėmimasis į tvirtesnį gruntą apačioje ir šoninė trintis. Būtent todėl standartiniai betoniniai poliai gilinami daugiau ir daromi storesni. Pirmiausia, kad pasiektų kuo tvirtesnį gruntą. Dėl didesnio skersmens ir ilgio polinis pamatas turėtų daug didesnį sąlytį su gruntu, o tai reiškia – ir didesnę trinties jėgą, kurią reikėtų įveikti polį veikiant statinio svoriui.

Sraigtiniai pamatai pranašesni, nes smigdami į žemę tankina apie save gruntą. Sraigtiniai pamatai turi nepertraukiamą sriegį, kuris, įsriegus, sukuria daug atramos taškų per beveik visą pamato ilgį. Norint įstumti sraigtinį pamatą, kad jis sėstų gilyn, reikia labai didelės jėgos, kuri įveiktų visus atramos taškus ir trintį.

Sraigtinių pamatų techninės charakteristikos

Vokiški sertifikuoti SPF sraigtiniai pamatai gaminami iš S235 plieno ir yra karštai cinkuoti iš abiejų pusių pagal DIN EN ISO 1461 (tiek išorė, tiek sraigto vidus). Sraigtinio pamato skersmuo siekia iki 140 mm, ilgis gali siekti ir 6–8 metrus, sienelės storis siekia 5,6 mm. SPF pamatams būdingas nepertraukiamas spiralės suvirinimas (sertifikuota konstrukcija DIN EN 12699, patvirtinta 07/2015). Sraigtinių pamatų bandymai atliekami vadovaujantis  EURO COD 7 DIN 1054/2010 EA. CE sertifikatas – pagal DIN EN 1090 / TÜV Rh.

Sraigtinis pamatas atlaiko iki 8,5 tonų spaudimo apkrovą. Pavyzdžiui, 3 metrų ilgio 140 mm skersmens sraigtinis pamatas, kurio sienelės storis siekia 5,6 mm.  Jei statiniui, konstruktyvui reikalingas didesnis efektyvumas,  sraigtinius pamatus galima jungti tarpusavyje traverso pagalba. Taip efektyvumas padidinamas kelis kartus.

Sraigtinių pamatų įrengimas nereikalauja jokių žemės darbų, jokio betono, todėl jums nereikės tvarkyti gerbūvio. Sraigtiniai pamatai montuojami visus metus,  net ir žiemą. Metų laikas nedaro jokios įtakos sraigtų montavimui.

Sraitginių pamatų panaudojimo galimybės

Kokybiški sertifikuoti vokiški sraigtinių pamatų sprendimai leidžia įrengti ilgaamžius tvirtus pamatus greitai ir efektyviai. Pamatams įrengti nenaudojamas betonas ar armatūra. Esant poreikiui, pamatus galima išsukti iš grunto. Sraigtinių pamatų sprendimas yra ne tik efektyvus, taupantis jūsų laiką ir pinigus, bet ir tausojantis gamtą.

Sraigtiniai pamatai efektyviai pritaikomi rengiant pamatus karkasiniams namams, pirtims, pavėsinėms, garažams, terasoms, tvoroms. SPF pamatai pasitarnauja rengiant vaikų žaidimo ir sporto aikšteles, ieškant miesto apšvietimo ir kelio ženklinimo įrengimo sprendimams. Tai – idealus sprendimas parkų projektams, kai infrastruktūros elementams įrengti būtina surasti saugiausią, mažiausią įtaką aplinkai darantį sprendimą.

Kalbant apie sraigtinių pamatų įrengimą vandenyje – tai bene pats patikimiausias ir paprasčiausias sprendimas. Lieptai, terasos, net pirtys vandenyje tampa nesudėtingai įgyvendinama realybė. Pamatus vandenyje rekomenduojame montuoti žiemos metu, kai vandens telkinys padengtas ledu.

Kiekvienu atveju mūsų specialistai konsultuoja ir parenka individualius sprendimus, kuriuos patys ir įgyvendiname. Atsižvelgus į jūsų projektą, paskaičiuojame reikiamą sraigtinių pamatų kiekį ir dydį. Naudojant specialią techniką sraigtiniai pamatai sparčiai įsukami į bet kokį gruntą. Priklausomai nuo grunto, per darbo diena dviejų žmonių komanda gali sumontuoti nuo 20 iki 50 sraigtų. Pamatai tampa paruošti naudojimui iš karto po montavimo. Patyrusių meistrų komandos dirba visoje Lietuvoje.