Trinkelių siūlių užpildas su sukietintoju

Trinkelių siūlių užpildas su sukietintoju „Lithomex Easy“ – ekologiškas polimerinis jungiamasis smėlis, kuris aktyvuojasi nuo kontakto su oru ir vandeniu. Gaunama elastinė siūlė, minimizuojanti nepageidaujamų piktžolių augimą.

Užpildas stabilizuoja paviršius ir tinka grindiniams, veikiamiems lengvos apkrovos: vidiniams kiemams,  pėsčiųjų takeliams, kelių, skirtų lengvajam transportui, važiuojamajai daliai.

„Lithomex Easy“ yra laidus vandeniui, o tai reiškia, kad lyjant lietui siūlė tampa minkšta ir pralaidi. Užpildas yra netoksiškas ir yra sudarytas iš kvarcinio smėlio ir rišiklio.

Sandėliavimas: maišus laikyti sausoje patalpoje. Galiojimo laikas – iki 24 mėn.

Montavimas

Trinkelių siūlių užpildas su sukietintoju – draugiška aplinkai, tvirta ir plastiška jungtis, kuri sutvirtina grindinio trinkelių ar plytelių paviršių, apsunkindama piktžolių augimą. Priemonė naudojama, kai norime užtikrinti geriausią grindinio trinkelių ar plytelių siūlių užpildymo rezultatą.

Prieš naudojimą pakuotės turinį reikia gerai supurtyti, kad medžiagos susimaišytų. Trinkelių paviršius ir tarpai turi būti sausi ir švarūs. Maišo turinį reikia tolygiai paskirstykite ant trinkelių paviršiaus. Kietu šepečiu užpildome trinkelių tarpus. Siekiant, kad medžiaga pilnai užpildytų siūlę, papildomai rekomenduojama naudoti vibro plokštę su guminiu padu. Esant poreikiui, užpildo berkite papildomai.

Užpildykite grindinio siūlę keliais milimetrais žemiau trinkelės paviršiaus. Jei trinkelės turi nuožulas, tuomet siūlę užpildykite iki nuožulos apatinio krašto. Užpildo perteklių pašalinkite naudodami kietą šepetį, vėliau nuvalykite paviršių minkštesniu šepečiu. Lapų pūtiklio pagalba rekomenduojama pašalinti nuo trinkelių ar plytelių paviršiaus visas dulkes. Ypač kruopščiai nuvalykite struktūrinius ir porėtus trinkelių paviršius. Nepakankamai švariai nuvalius paviršius, ant jo gali susidaryti dėmės ir balta plėvelė.

Rišamoji užpildo medžiaga yra aktyvuojama vandeniu. Nustatykite vandens purkštuko padėtį į dušo poziciją. Palaikykite pastovų žemą vandens slėgį, kad užpildas nebūtų išplautas iš trinkelių/plytelių tarpų. Tolygiai ir gausiai laistykite paviršių nedideliame plote, kad siūlių užpildas sudrėktų per visą siūlės storį. Didesni plotai turi būti laistomi pagrindo nuolydžio kryptimi. Jei vanduo nenuteka nuo paviršiaus, yra tikimybė, kad užpildas nesukietės ir išsipūs. Nuo paviršiaus kruopščiai nuplaukite susidariusius burbuliukus ir užpildo perteklių.

Trinkelių pagrindas turi būti tvirtas ir pralaidus vandeniui. Siūlės gylis turi atitikti trinkelės storį. Minimalus užpildo gylis turi būti ne mažiau kaip 30 mm (3 cm). Siūlės plotis – nuo 1 iki 10 mm.

Jungtys stabilizuojasi po laistymo. Siekiant, kad siūlė sutvirtėtų, būtina užtikrinti, kad užpildas būtų paliktas išdžiūti. Todėl rekomenduojama produktą naudoti vasaros mėnesiais. Priklausomai nuo esamos oro temperatūros, užpildo džiūvimo procesas gali užtrukti keletą dienų. Po sudrėkinimo, paviršius keletą valandų turi būti apsaugotas nuo lietaus.

Siūlių užpildymo darbus būtina pabaigti tą pačią dieną, kad iškritusi rasa ar lietus nepaveiktų užpildo. Nepakankamai nuvalius pagrindą, ant paviršiaus gali susidaryti skiedinio liekanos ar dėmės. Pastebėjus tokius nešvarumus, būtina juos nuvalyti vandeniu ir standžiu šepečiu. Jei užpildo likučiai sukietėjo, jų pašalinimui naudokite šiltą vandenį ir rotacinę šepečio galvutę.

Trinkelių paviršiaus temperatūra „Lithomex Easy“ siūlių užpildo panaudojimo metu turi būti ne žemesnė nei +5 laipsniai.

Remontas

Naudojant „Lithomex Easy“ ant seno grindinio paviršiaus, būtina kruopščiai pašalinti seno siūlių užpildo likučius ir visas piktžolių ar žolių šaknis.

Priežiūra

Siekiant, kad trinkelių sujungimuose neaugtų piktžolės, būtina, kad visos siūlės būtų pilnai užpildytos ir švarios. Jei reikalingi nedideli pataisymai, pašalinamas sutrūkinėjusio užpildo sluoksnis ir siūlė užpildoma pagal instrukciją.


Išsamų užpildo panaudojimo procesą galite pamatyti šiame video (anglų k.):

Užpildo išeiga, kai trinkelės/plytelės storis 60 mm

Trinkelės/plytelės dydis, mm

Siūlės plotis 2 mm

Siūlės plotis 4 mm

Siūlės plotis 6 mm

Siūlės plotis 10 mm

100x100

3,00 kg/m2

6,00 kg/m2

9,00 kg/m2

15,00 kg/m2

200x100

2,27 kg/m2

4,55 kg/m2

6,81 kg/m2

11,35 kg/m2

210x140

1,85 kg/m2

3,70 kg/m2

5,55 kg/m2

9,25 kg/m2

300x300

1,05 kg/m2

2,10 kg/m2

3,15 kg/m2

5,25 kg/m2

350x350

0,95 kg/m2

1,90 kg/m2

2,85 kg/m2

4,75 kg/m2

400x400

0,80 kg/m2

1,60 kg/m2

2,40 kg/m2

4,00 kg/m2